Praktyki z psychologii

MindNest oferuje możliwość odbycia praktyk dla osób zainteresowanych poznaniem aspektów działalności w tej dziedzinie. Pragniemy zaznaczyć, że w naszym gabinecie istnieje możliwość realizacji praktyki z psychologii w formie zdalnej.

Praktyki z psychologii

Praktyki z psychologii prowadzone są zawsze pod opieką Opiekuna Praktyk, (mgr psychologii). Zapewnia on wsparcie organizacyjne i merytoryczne podczas procesu realizacji praktyk. Praktykant umawia spotkania indywidualnie z Opiekunem, dostosowując terminy do dostępności obu stron.

Pomagamy praktykantom w realizacji formalności związanych ze współpracą m.in. porozumienia z uczelnią, dziennika praktyk oraz oceny przebiegu praktyk.

Przebieg praktyki z psychologii

Student otrzymuje również skrypt naszego gabinetu, który porusza aspekty ważne dla pracy psychologa. Są to m.in. etyka zawodowa psychologa, proces diagnozy, narzędzia i metody diagnostyczne oraz specjalizacje w psychologii. Podczas praktyk poruszamy także temat przyszłości praktykanta w zawodzie. Ważne jest dla nas zrozumienie ścieżki zawodowej, która interesuje każdą z osób oraz jej predyspozycji.

Ponadto, w ramach praktyk organizujemy cykliczne webinaria i warsztaty online, prowadzone przez doświadczonych psychologów i specjalistów z różnych dziedzin psychologii, co jest doskonałą okazją do poszerzania wiedzy oraz wymiany doświadczeń między praktykantami.

Współpraca z MindNest to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy psychologa w gabinecie, ale także szansa na zapoznanie się z funkcjonowaniem platformy online, co stanowi wyjątkowy aspekt dla przyszłej kariery zawodowej. Praktykant może uczestniczyć w spotkaniach dot. rozwoju platformy oraz skonsultować swój pomysł na gabinet z założycielami platformy MindNest.

Zgłoszenie na praktyki z psychologii

Osoby zainteresowane odbyciem praktyk w naszej firmie zachęcamy do przesłania wiadomości na adres e-mail: praktyki@mindnest.pl.

W mailu prosimy o zawarcie informacji dot.:
– studiowanego kierunki wraz ze specjalnością,
– nazwy uczelni,
– ilości godzin praktyk,
– ew. wymogów specjalnych dot. Opiekuna Praktyk (np. staż, specjalizacja),
– ew. wymogów specjalnych dot. placówki (np. rodzaj, profil działalności).

W ciągu 5 dni roboczych zweryfikujemy możliwość przyjęcia na praktyki. W przypadku pozytywnej decyzji przejdziemy do formalności i przydzielimy Opiekuna Praktyk, który zaprosi na pierwsze, zapoznawcze spotkanie, na którym wyjaśni program krok po kroku.

Opinie o nas

Polecam praktyki w MindNest każdej osobie, która szuka miejsca traktującego studenta w sposób indywidualny. Opiekun wytłumaczył mi jak będą przebiegać praktyki na pierwszym spotkaniu, a później pomagał w realizacji powierzonych zadań. Miałam też możliwość dopasowania spotkań do swoich obowiązków (studiów i pracy). Byłam na spotkaniu ze specjalistą z obszaru pracy z dziećmi w spektrum i dzięki temu poszerzyłam swoją wiedzę w tym temacie. Dowiedziałam się jak wygląda praca psychologa, jakie mam możliwości po studiach i jak rozwijać swój gabinet. Dziękuję Pani Zuzannie i Pani Ani za możliwość odbycia praktyk w tak miłej atmosferze!

Daria Ż.

Przeczytaj więcej o nas.